showcases //
Sort By: Alphabetical | List By Venue
September 5th
220 East Pittsburgh Avenue
7:45 PM - Bright Kind (Milwaukee, WI)8:55 PM - Brett Newski (Milwaukee, WI)
10:05 PM - Greatest Lakes (Milwaukee, WI)
124 North Water Street
8:00 PM - Marisa Bettina (Pelham, NY)9:10 PM - SC Mira (Winnipeg, MB)
10:15 PM - Will Phalen (Chicago, IL)
233 East Chicago Street
8:30 PM - Briar Rabbit (Chicago, IL)9:30 PM - Matt Schwanke (Waukesha, WI)
10:30 PM - The Sleepwalkers (Milwaukee, WI)
11:30 PM - Step Rockets (Twin Cities, MN)
12:30 AM - Ian and The Dream (Milwaukee, WI)
233 North Water Street
9:00 PM - The Guilty Wanted (Oshkosh, WI)10:15 PM - Jared James Nichols (East Troy, WI)
11:30 PM - The Noble Thiefs (Winnipeg, MB)
12:45 AM - Ivy Spokes (Milwaukee, WI)
231 East Buffalo Street
9:00 PM - Klassik (Milwaukee, WI)10:00 PM - Antics (Milwaukee, WI)
WITH 88NINE RADIO MILWAUKEE AND KNE
North Broadway between East St. Paul and East Buffalo Street
7:00 PM - Balkun Brothers (Hartford, CT)8:00 PM - Crooked Keys (Milwaukee, WI)
9:00 PM - The Living Statues (Milwaukee, WI)
10:00 PM - Hugh Bob & The Hustle (Milwaukee, WI)
225 East St. Paul Avenue
7:00 PM - The Midwestern Charm (Milwaukee, WI)8:00 PM - Nora Collins (Milwaukee, WI)
9:00 PM - Daniel Amedee (New Orleans, LA)
10:00 PM - David McMillin (Chicago, IL)
518 North Water Street
8:45 PM - The Cavalry (Nashville, TN)10:00 PM - Mighty Fox (Chicago, IL)
11:15 PM - Avenues (Milwaukee, WI)
12:30 AM - Tapebenders (Milwaukee, WI)
333 West Kilbourn Avenue
Open to Badge Holders and Showcase Artists Only
5:00 PM - Greatest Lakes (Milwaukee, WI)6:00 PM - ShiSho (Kent, OH)
September 6th
220 East Pittsburgh Avenue
7:45 PM - Light Music (Milwaukee, WI)8:55 PM - The Traveling Suitcase (Oshkosh, WI)
10:05 PM - Ace Reporter (Chicago, IL)
124 North Water Street
8:00 PM - ShiSho (Kent, OH)9:10 PM - Daniel Amedee (New Orleans, LA)
10:15 PM - Calliope (Milwaukee, WI)
233 East Chicago Street
8:30 PM - Hayward Williams (Milwaukee, WI)9:30 PM - Fort Frances (Chicago, IL)
10:30 PM - My My My (Chicago, IL)
11:30 PM - June Divided (Philadelphia, PA)
12:30 AM - The Cavewives (Milwaukee, WI)
233 North Water Street
8:00 PM - The Middle Ground (Milwaukee, WI)9:00 PM - Familiar Looking Strangers (Liverpool, UK)
10:15 PM - The Midwestern Charm (Milwaukee, WI)
11:30 PM - Behold the Brave (Chattanooga, TN)
12:45 AM - Paper Holland (Milwaukee, WI)
231 East Buffalo Street
9:00 PM - Corey Pieper (Milwaukee, WI)WITH 88NINE RADIO MILWAUKEE AND KNE
North Broadway between East St. Paul and East Buffalo Street
12:00 PM - Familiar Looking Strangers (Liverpool, UK)1:00 PM - Hayward Williams (Milwaukee, WI)
2:00 PM - Matt Schwanke (Waukesha, WI)
3:00 PM - Evan Christian (Milwaukee, WI)
7:00 PM - The Revival (Winnipeg, MB)
8:00 PM - Wolvereen (Chicago, IL)
9:00 PM - GGOOLLDD (Milwaukee, WI)
10:00 PM - Kane Place Record Club (Milwaukee, WI)
225 East St. Paul Avenue
7:00 PM - Stephanie Erin Brill (Cedarburg, WI)8:00 PM - Brett Newski (Solo) (Milwaukee, WI)
9:00 PM - The Noble Thiefs (Winnigpeg, MB)
10:00 PM - Tapebenders (Milwaukee, WI)
518 North Water Street
8:45 PM - Jamie Lono & Noble Heart (Chicago, IL)10:00 PM - Carbon Tigers (Chicago, IL)
11:15 PM - Molehill (Chicago, IL)
12:30 AM - Tigernite (Milwaukee, WI)
333 West Kilbourn Avenue
Open to Badge Holders and Showcase Artists Only
5:00 PM - Marisa Bettina (Pelham, NY)6:00 PM - SC Mira (Winnipeg, MB)
All showcases and artists subject to change.